قربانى روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی

قربانى: روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی رکس تیلرسون وزیر امور خارجه رسانه های آمریکا وزارت امور خارجه

گت بلاگز اخبار پزشکی بی‌صدا می‌آیند ، سکته‌های ساکت&quot، &quot

سالیانه قلب ۱۷.۵ میلیون نفر در دنیا به علت مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی می‌ایستد؛ مشکلی که امروز جزو چهار عامل مهم فوت و میر در کشور عزیزمان ایران قرار گرفته و

بی‌صدا می‌آیند ، سکته‌های ساکت&quot، &quot

"سکته های ساکت" بی صدا می آیند

عبارات مهم : ایران

سالیانه قلب ۱۷.۵ میلیون نفر در دنیا به علت مبتلا شدن به بیماری های قلبی می ایستد؛ مشکلی که امروز جزو چهار عامل مهم فوت و میر در کشور عزیزمان ایران قرار گرفته و رکورددار هست؛ به همین علت کشور عزیزمان ایران متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۵ با اجرای برنامه هایی متعدد در زمینه پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری، رقم فوت ناشی از بیماری های قلبی را کم کردن دهد.

به گزارش ایسنا، ۸۰ درصد فوت های مربوط به قلب و عروق در کشورهای با درآمد کم و میانگین رخ می دهد؛ کشورهایی که منابع حداقلی انسانی و مالی جهت پرداختن به بار بیماری های قلبی را دارند. فدراسیون جهانی قلب، شعار امسال روز جهانی این بیماری را ” همه با هم جهت قلب” گزینش کرده است تا مانند هر سال توجه مردم را به سلامتی بااهمیت ترین عضله بدن جلب کند. یکی از بااهمیت ترین نکاتی که در زمینه بیماری های قلبی یادآوری می شود حوادث قلبی بدون نشانه هست؛ عبارت “سکته ساکت” مربوط به مواردی است که بیمار از بیماری خود اطلاع ندارد.

بی‌صدا می‌آیند ، سکته‌های ساکت&quot، &quot

دکتر مسعود قاسمی – مدیر انجمن اتروز اسکلروز کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه نداشتن نشانه بیماری قلبی، علت بر سلامت قلب نیست، اظهار کرد: در سکته های ساکت گروهی از بیماران که بخش زیادی از آنها را سالمندان تشکیل می دهند و کسانی که دیابت دارند، ممکن است با وجود تنگی رگ های قلب، متوجه علائم بیماری های یا احساس ناراحتی در قفسه سینه خود نشوند؛ این در حالیست که بیماری در رگ های آنها پیشرفت می کند و آنها را در معرض خطر قرار می دهد.

وی ادامه داد: ما عادت داریم علائم امراض را به پرسشها ضعیف و کم اهمیت نسبت دهیم، به آنها توجه نکنیم یا نشانه ها را نفی کنیم. همچنین ممکن است آنها را به بیماری های دیگری نسبت دهیم، ولی دوری از قبول علائم یا اشتباه در تفسیر آنها می تواند باعث بروز اتفاق قلبی شود. در گروه های در معرض خطر مانند مردان بالای ۴۰ سال که سابقه بیماری خانوادگی دارند و کسانی که زمینه چاقی، فشار خون، چربی اوج و مصرف سیگار دارند، ضمن از بین بردن عوامل خطر، بهتر است مواظبت های دوره ای را انجام دهند و خطر بیماری قلبی را به حداقل برسانند.

سالیانه قلب ۱۷.۵ میلیون نفر در دنیا به علت مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی می‌ایستد؛ مشکلی که امروز جزو چهار عامل مهم فوت و میر در کشور عزیزمان ایران قرار گرفته و

شیوع بالای بیماری در مردان بالاتر از ۳۰ سال

وی مبتلا شدن به بیماری های قلبی را در میان مردان بعد از ۳۰ سالگی مرسوم تر دانست و گفت: آمار مبتلا شدن در زنان و مردان بعد از شروع دوره یائسگی زنان، مساوی می شود. ولی در مجموع هرچه سن بروز بیماری پایین تر باشد، خطر آن زیاد خواهد بود.

رئیس انجمن اتروز اسکلروز کشور عزیزمان ایران به عنوان پیشگیری ثانویه در بیمارانی که سابقه اتفاق قلبی دارند نیز اشاره کرد و گفت: کسانی که اتفاق قلبی را گذرانده اند جهت جلوگیری از تکرار آن یا کم کردن اثرات ناشی از اتفاق اول، باید روش زندگی خود را اصلاح کنند و داروهای خود را به صورت صحیح مصرف کنند تا از تکرار دوباره اتفاق قلبی جلوگیری شود.

بی‌صدا می‌آیند ، سکته‌های ساکت&quot، &quot

قاسمی با اشاره به اینکه بیماری های قلبی طیف زیادی از اختلالات مربوط به این عضله را در بر می گیرد، افزود: در تمام دنیا بالاترین علت فوت و میر بیماری های قلبی و عروقی هست. در میان بااهمیت ترین عوامل منجر به فوت در دنیا مانند بیماری های قلبی و عروقی، سکته های مغزی، سرطان ها، تصادفات و بیماری های عفونی، بیماری های قلبی و عروقی هنوز هم رکورددار هستند. در حال حاضر ۳۵ درصد علل فوت و میر در دنیا مربوط به این امراض هست، اگر سکته های مغزی و بیماری های عروقی را نیز به این عوامل اضافه کنیم، آمار فوت و میر مربوط به این امراض به بیش از ۵۰ درصد می رسد.

وی تصریح کرد: عدم کنترل چربی خون و مصرف داروهایی که جهت پیشگیری از سکته در بیمارانی که یک بار اتفاق قلبی را پشت سر گذاشته اند نیز منجر به حوادث قلبی می شود و می تواند جان بیمار را بگیرد. بررسی ها نشان می دهد تغییرات جداره رگ ها از وقت جنینی شروع می شود. اگر سبک زندگی خانواده ها تصحیح شود، میزان قابل توجهی از حوادث قلبی و عروقی کاسته می شود. کشورهای اسکاندیناوی در دوره ای بالاترین میزان فوت ومیر به علت بیماری های قلبی و عروقی را در میان کشورهای اروپایی داشتند، ولی با دو دهه برنامه ریزی و توجه به اصلاح سبک زندگی و مواظبت های قلبی و عروقی به کم ترین میزان حوادث در این زمینه در میان جوامع اروپایی دست پیدا کردند.

سالیانه قلب ۱۷.۵ میلیون نفر در دنیا به علت مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی می‌ایستد؛ مشکلی که امروز جزو چهار عامل مهم فوت و میر در کشور عزیزمان ایران قرار گرفته و

رئیس انجمن اتروز اسکلروز کشور عزیزمان ایران همچنین تاکید کرد که برنامه ریزی در زمینه پیشگیری، هزینه کمتری نسبت به درمان، مواظبت و داروهای بیماری های قلبی دارد و می تواند جامعه سالم تری ایجاد کند.

واژه های کلیدی: ایران | حوادث | مردان | بیماری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs