قربانى روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی

قربانى: روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی رکس تیلرسون وزیر امور خارجه رسانه های آمریکا وزارت امور خارجه

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی میکروب‌ها غذای مسافران فضایی را تامین می‌کنند

محققان دانشگاه ایالت پنسیلوانیا به دنبال استفاده از رآکتورهای میکروبی جهت تجزیه فضولات و از بین بردن خطرات احتمالی پاتوژن‌ها هستند و در تلاشند تا با شبیه سازی چ

میکروب‌ها غذای مسافران فضایی را تامین می‌کنند

میکروب ها غذای مسافران فضایی را تامین می کنند

عبارات مهم : تبدیل

محققان دانشگاه ایالت پنسیلوانیا به دنبال استفاده از رآکتورهای میکروبی جهت تجزیه فضولات و از بین بردن خطرات احتمالی پاتوژن ها هستند و در تلاشند تا با شبیه سازی تناوب های بیولوژیکی تبدیل کننده ضایعات به مواد غذایی و آب تازه در زمین، فضاپیما را به یک محیط زیست بسته تبدیل کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، با در نظرگرفتن این که هزینه حمل 450 گرم بار به مدار زمین 10 هزار دلار است و یک انسان به طور میانگین روزانه 1.8 کیلوگرم غذا مصرف می کند، تامین آب و غذای فضانوردان امری بسیار گران هست. ولی تمام سفرهای فضایی تاکنون کوتاه بوده اند و ارسال مواد غذایی از زمین جهت فضانوردان مقرون به صرفه بوده هست. ولی در سفرهای بلند مدت مانند ماموریت مریخ این کار مقدور نیست.

میکروب‌ها غذای مسافران فضایی را تامین می‌کنند

محققان در تلاشند تا در ایستگاه فضایی بین الملی میوه و سبزی بکارند ولی تجهیزات گران قیمت و آب و انرژی و نیروی انسانی مورد نیاز جهت مواظبت از این گیاه های کار را بسیار سخت کرده و در سفرهای طولانی مسئله ساز خواهد شد.

از طرفی فضولات انسانی نیز می تواند مسئله ساز شود. در حال حاضر این فضولات بسته بندی می شوند تا در زمین دفع شوند. ولی محققان پنسیلوانیا در تلاشند تا با شبیه سازی تناوب های بیولوژیکی تبدیل کننده ضایعات به مواد غذایی و آب تازه در زمین، فضاپیما را به یک محیط زیست بسته تبدیل کنند. به طور خاص این محققان به دنبال استفاده از رآکتورهای میکروبی جهت تجزیه فضولات و از بین بردن خطرات احتمالی پاتوژن ها هستند.

محققان دانشگاه ایالت پنسیلوانیا به دنبال استفاده از رآکتورهای میکروبی جهت تجزیه فضولات و از بین بردن خطرات احتمالی پاتوژن‌ها هستند و در تلاشند تا با شبیه سازی چ

در حال حاضر جهت انجام این تحقیقات از فضولات واقعی استفاده نمی شود. بلکه از نمونه های مصنوعی که به طور خاص جهت آزمایش سیستم های فاضلاب تولید می شوند، بهره می گیرند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Life Sciences in Space Research انتشار یافته هست.

واژه های کلیدی: تبدیل | سفرهای | محققان | استفاده | مواد غذایی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs