قربانى روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی

قربانى: روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی رکس تیلرسون وزیر امور خارجه رسانه های آمریکا وزارت امور خارجه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی زورشان نرسیده از مدیر جمهور آمریکاامضابگیرند/ کاری نکنید نتیجه تصویر بدهد ، پاسخ مطهری به نماینده دلواپس

«اخذ گارانتی مورد نیاز از اروپا جهت اجرای برجام» بهانه‎ای شده است جهت اینکه منتقدان دولت به تیم مذاکرده کننده هسته‌ای خرده بگیرند که آیا از آمریکا تضمین مورد نی

زورشان نرسیده از مدیر جمهور آمریکاامضابگیرند/ کاری نکنید نتیجه تصویر بدهد ، پاسخ مطهری به نماینده دلواپس

پاسخ مطهری به نماینده دلواپس: زورشان نرسیده از مدیر جمهور آمریکاامضابگیرند/کاری نکنید نتیجه تصویر بدهد

عبارات مهم : قانون

«اخذ گارانتی مورد نیاز از اروپا جهت اجرای برجام» بهانه‎ای شده است جهت اینکه منتقدان دولت به تیم مذاکرده کننده هسته ای خرده بگیرند که آیا از آمریکا تضمین مورد نیاز گرفته نشده بود؟ سوالی که با پاسخ صریح نایب مدیر مجلس روبرو شد.

به گزارش خبرآنلاین، ترجیع بند سخنان نمایندگان منتقد دولت بعد از خروج آمریکا از برجام، تاکید بر اجرای قانون اقدام متقابل از سوی دولت هست. به همین جهت هم 50 نماینده به روحانی تذکر دادند که باید این قانون را اجرا کند؛ هم 100 نماینده در نامه به روحانی این عنوان را به او متذکر شدند.

در ادامه این روند حسینعلی حاجی‎دلیگانی از نمایندگان دلواپس مجلس نیز در آخر جلسه علنی امروز در تذکری با اشاره به تصویب این قانون در سال 1394 و الزامات رهبری جهت اجرای آن؛ گفت: یکی از بندهای آن الزامات که گفته تضمین های نیرومند و کافی جهت جلوگیری از تخلف طرف های برابر تدارک شود. از جمله آن اعلام کتبی مدیر جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا مبنی بر لغو تحریم هاست، این اجرا نشده هست. آیا این مهم اجرایی نشده است؟

زورشان نرسیده از مدیر جمهور آمریکاامضابگیرند/ کاری نکنید نتیجه تصویر بدهد ، پاسخ مطهری به نماینده دلواپس

او با اشاره به اینکه آمریکا بیش از 20 بار برجام را نقض کرده هست، افزود: اکنون با خروج آمریکا از برجام نقض فاحش آن انجام شده است هست. متاسفانه مردم ما از امتیازی در توافق با آمریکا برخوردار نشدند. با این اوصاف آیا ما نباید قانون اقدام متقابل را اجرا کنیم؟

علی مطهری که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه ظهر امروز را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار حاجی دلیگانی گفت: در همان قانون اقدام متقابل خیلی از پرسشها به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده، این شورا نیز هیئت نظارت بر اجرای برجام را تعیین کرده است و همه تصمیمات به وسیله این هیات گرفته می شود که با توجه به واکنش‌ها طرف برابر و با قوانین موجود و رهنمودهای مقام معظم رهبری، این هیئت باید تصمیم بگیرد.

«اخذ گارانتی مورد نیاز از اروپا جهت اجرای برجام» بهانه‎ای شده است جهت اینکه منتقدان دولت به تیم مذاکرده کننده هسته‌ای خرده بگیرند که آیا از آمریکا تضمین مورد نی

وی در تصویر العمل به اینکه باید از مدیر جمهور آمریکا امضا گرفته می شد، اظهار کرد: این پیشنهاد خوبی بوده ولی زورشان نرسیده و ما نیز نمی توانیم بگوییم. همه ما به دنبال منافع انقلاب و نظام هستیم و می خواهیم عالی ترین تصمیم را بگیریم، از این رو نباید کاری کنیم که نتیجه معکوس عاید ما شود.

واژه های کلیدی: قانون | آمریکا | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs