قربانى روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی

قربانى: روسیه آمریکا رسانه ها آمریکایی رکس تیلرسون وزیر امور خارجه رسانه های آمریکا وزارت امور خارجه

معاملات مسکن در اسفندماه ۱۱.۳ درصد نسبت به میانگین سال ۱۳۹۶ کم کردن داشته و سهم واحدهای قدیمی ساز از کل معاملات مجموعا ۵۵.۸ درصد زیاد کردن یافت که نشان می دهد ق

حباب قیمت مسکن برگشت

حباب قیمت مسکن برگشت

عبارات مهم : ایران

معاملات مسکن در اسفندماه ۱۱.۳ درصد نسبت به میانگین سال ۱۳۹۶ کم کردن داشته و سهم واحدهای قدیمی ساز از کل معاملات مجموعا ۵۵.۸ درصد زیاد کردن یافت که نشان می دهد قیمت مسکن که از اوایل سال ۱۳۹۵ به کف نزدیک شده است بود مجددا دچار حباب شده است است.

به گزارش ایسنا، بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در اسفندماه دچار سکته ماهیانه شد. در این ماه به علت جهش یکباره قیمت ارز شاهد کوچ سرمایه های غیرمصرفی به بازارهای طلا و ارز بودیم که باعث افت ۳۳ درصدی معاملات نسبت به ماه قبل بود. همچنین خرید و فروش مسکن در اسفندماه نسبت به میانگین سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۱.۳ درصد کم کردن یافت.

نکته قابل توجه دیگر کم کردن قابل توجه فروش واحدهای نوساز بود. در اسفندماه ۱۳۹۶ سهم واحدهای تا ۵ سال ساخت نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن ۸.۶ درصد کم کردن یافت و در برابر سهم واحدهای ۱۶ تا ۲۰ سال ۲۹ درصد و بیش از ۲۰ سال ۲۶ درصد اضافه شد. این نمایه حاکی از آن است که به دنبال جهش قیمت مسکن در نیمه دوم سال گذشته، متقاضیان به سمت خرید واحدهای متناسب با بضاعت رفته اند. بنابراین قیمت مسکن مجددا دچار حباب شده است است.

حباب قیمت مسکن برگشت

اثر التهابی بازار ارز در بازار مسکن به شکل افت شدید معاملات و جهش قیمتها بروز پیدا کرد. به دنبال تصمیم مالکان جهت همپوشانی قیمت مسکن با تحولات جاری اقتصاد که مهمترین آن در رشد قیمت ارز بروز یافته بود، قیمت پیشنهادی مسکن در آخر سال گذشته تا ۵۰ درصد و قیمت قطعی تا ۴۱ درصد رشد نشان داد. میانگین قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخرین ماه از سال ۱۳۹۶ نیز ۲۶ درصد زیاد کردن یافت.

رشد بازار مسکن با وجود جهش قیمت ها در آخر سال قبل هم اکنون حدود ۱۰ درصد نسبت به سه بازار رقیب پایین تر هست. اگر شرایط بازار مسکن را در مقایسه با سه بازار رقیب یعنی سکه، ارز و بورس بررسی کنیم متوجه می شویم این بازار نسبت به سه بازار رقیب از رشد کمتری برخوردار بوده ولی نسبت به سال های قبل اوضاع مناسب تری را داشته هست. بخش مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۶ رشد ۱۱.۵ درصدی قیمت را تجربه کرد؛ در حالی که رشد قیمت سکه در ۱۰ ماهه سال قبل ۲۵ درصد، ارز ۲۱ درصد و بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران ۲۸ درصد بود.

معاملات مسکن در اسفندماه ۱۱.۳ درصد نسبت به میانگین سال ۱۳۹۶ کم کردن داشته و سهم واحدهای قدیمی ساز از کل معاملات مجموعا ۵۵.۸ درصد زیاد کردن یافت که نشان می دهد ق

اگر قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان را در نظر بگیریم یعنی سکه هم اکنون ۴۵۰ هزار تومان حباب دارد و روی کاغذ باید فعال اقتصادی از خرید سکه اجتناب کند و بازار سکه دچار افت خواهد شد. در آن صورت می توان انتظار داشت که سرمایه ها وارد بازارهای مسکن و بورس شود.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اسفندماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs